KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10834637

nr 1083 4637

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Blyerts, Einar Jolin (1890-1976), tillskriven, Mansstudie, Intygas av Michaela Jolin, bladets mått: 57x39. Proveniens Einar Jolin

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 januari 2017
kl 20:41:07

16/1 17:39:43 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin