KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10834637
nr 1083 4637
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyerts, Einar Jolin (1890-1976), tillskriven, Mansstudie, Intygas av Michaela Jolin, bladets mått: 57x39. Proveniens Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 januari 2017
kl 20:41:07
16/1 17:39:43